Prosincové závody

31.12.2018

Celý prosinec byl velice bohatý na různé závody, kterých se účastnili naši členové všech kategorií. Tradičně se rozběhl zimní Brněnský běžecký pohár, který měl svá zastavení postupně v Jehnicích, Okrouhlé, Vranově a 26.12. v Syrovicích. Pravidelně se ho účastní menší skupinka našich závoďáků především v kategorii přípravek a žactva (zatím za nás startovali Matěj a Šimon Tajovští, Jonáš Jedlička, Andrea Žáková, Tomáš a Dan Pohankovi, Eliška Fučíková, Vincenc Skoumal, Lenka Václavková, Martin Gavanda, Rosálie Kalná. Celkové pořadí můžete sledovat zde:

Vypsáno je celkem 10 závodů, započítává se nejlepších 6 výsledků. V první desítce se zatím  umisťují Tomáš Pohanka, Šimon Tajovský a Andrea Žáková s Eliškou Fučíkovou, kteří startují relativně pravidelně.

Na začátku prosince proběhla i oblíbená Mikulášská laťka - závody ve skoku vysokem v nedalekých Moravských Knínicích. Zde jsme měli poměrně početné zastoupení a obsadili jsme několikrát stupně vítězů - oficiální výsledky zatím ještě nebyly uveřejněny, ale z přiložených fotek některých rodičů je vidět, že kuřimská stopa byla opravdu vidět. Vyhráli jsme několik kategorií a spousta dětí si vytvořila nové osobní rekordy.

Individuálně se velice úspěšně zúčastnil dalších závodů David Špička, který v brněnském tunelu vydoloval 1. a 3. místo ve skvělých osobních rekordech - dálka 406cm a 60m 9,09s a poté obsadil ve šlapanickém trojboji 2. místo. Na bílovickém běhu si poté doběhl pro další placku a sice za 3. místo.